Левски спечели инфарктно с 84:82 (20:22, 29:23, 10:18, 23:21) като гост на Лукойл Академик в дербито на баскетболния ни шампионат при мъжете.

Успеха на сините дойде с тройка със сирената на плеймейкъра Асен Великов. Секунди преди това игралият без смяна цял мач Уили Дийн бе дал преднина на студентите от 82:81, но оставения сам на линията за три точки Великов донесе победата на сините в заветния миг.

Срещата бе без значение за крайното класиране като момчетата на Георги Младенов ще завършат на първо място редовния сезон. Този сезон двата тима си размениха по две победи и две загуби помежду си. Двубоят бе последен за Левски в редовния сезон като „сините” ще завършат на второ място в класирането.

Момчетата на Константин Папазов поведоха в 4-та минута и водеха до 18-та, след което домакините стигнаха до обрат и на почивката имаха аванс от 4 точки - 49:45.

През третата част се игра предимно кош за кош, но в края Левски поведе с 63:59.

В последните 10 минути „студентите” показаха по-здрави нерви и въпреки че Левски поведе със 7 точки - 66:59 имаха аванс от 2 точки 80:78 14 секунди преди сирената. 7 секунди преди края Асен Великов вкара тройка и донесе победата на своя отбор. За Лукойл Академик най-полезен бе Уили Дийн с 23 точки, 8 борби и 4 асистенции, Тодор Стойков вкара 16 точки, Лимайър Голдуайър с 15, а Ристе Стефанов - 13.

За Левски с 26 точки и 12 борби се отличи Стефан Георгиев, а 16 добави Маркъс Хол.