Левски и Берое дадоха старт на плейофите в баскетболното първенство при жените.

Пред 50-тина зрители в ранния следобед във вторник, "сините" се наложиха с 82:67 над старозагорския тим.

Вторият мач е в четвъртък, когато Берое е домакин, а при втора победа, Левски се класира напред. Ако старозагорки изравнят, ще се играе трета среща, на 5 април в столицата.

Левски взе двуцифрен аванс още в първата четвърт, и въпреки опитите на Берое да се върне в мача, гостите така и не намериха начин да се доближат по-сериозно до обрат. "Сините" по-скоро сами пропуснаха шансовете си да се откъснат по-рано в резултата. На почивката авансът им бе 11 - 42:31.

Левски тръгна с успех в плейофите

източник: БГНЕС

В началото на второто полувреме Берое намали до 8 изоставането си, но оттам последва силна серия за Левски, и разликата стигна пика си при 21 точки, малко преди края на четвъртината.

В последния период разликата се запази стабилна, а Левски пусна в игра младите си състезателки. Така Берое, също с доста от резервите си, намали до 11, но нямаше време за повече.

Петте титулярни състезателки на Левски завършиха с двуцифрен актив, а Христина Иванова отбеляза най-много - 21. Валерия Каст вкара 15 за Берое, а Ренета Дикова добави 14.

В другите два четвъртфинала по-късно днес играят Нефтохимик - Рилски спортист и Монтана - Хасково.