Шампионът Лукойл Академик продължава победната си серия и в плейофите на Националната баскетболна лига, след като на четвъртфиналите отстрани Черноморец Бургас.

Студентите постигнаха втори успех над Черноморец - този път като гост с 30 точки разлика 88:58, спечелиха серията с 2:0 победи и се класираха за полуфиналите.

Отборът на Йовица Арсич нямаше никакви проблеми в мача като спечели последната част с 25:4. Най-резултатни за Лукойл Академик бяха Травис Питърсън с 20 точки, Бруно Шундов с 19 точки и Девин Грийн с 13. За акулите Владимир Маринов се отчете със 17 точки, 6 борби и 5 асистенции. а Константин Коев добави 12 точки и 7 борби.

Ямбол също е полуфиналист, след като победи като домакин Балкан Ботевград със 74:56 точки. Домакините водеха през целия двубой, като на моменти разликата достигаше 20 точки.

Юлиян Радионов вкара 19 точки за победителите, а по 12 добавиха Станислав Говедаров и Стоян Петков. С дабъл-дабъл - 11 точки и 11 борби завърши Николай Върбанов. За Балкан Дуейн Мортън реализира скромните 9 точки и спечели 8 борби.

Вчера Левски победи като гост Спартак Плевен и също се класира за полуфиналите.

Трета среща в неделя ще излъчи победителя от двойката Евроинс Черно море - Рилски спортист, след като днес момчетата на Росен Барчовски спечелиха като гост със 77:69 точки и изравниха серията.

На полуфиналите Левски ще играе с Ямбол, а Лукойл Академик чака победителя от Черно море и Рилски спортист.

Резултатът от четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже (играе се до две победи от три мача):

Черноморец Бургас - Лукойл Академик 58:88 (14:22, 15:18, 25:23, 4:25)
* Лукойл Академик спечели серията с 2-0 победи и се класира за полуфиналите.

Ямбол - Балкан Ботевград 74:56 (25:14, 15:15, 22:11, 12:16)
* Ямбол спечели серията с 2-0 победи и се класира за полуфиналите.

Евроинс Черно море Варна - Рилски спортист 71:77 (19:21, 10:14, 18:19, 24:23)
* Резултатът е серията е равен – 1-1 победи. Третата среща е в неделя в Самоков.