Баскетболистите на Левски изкопчиха победата от ръцете на съперниците си от Спартак Плевен с 89:73 точки в 21-я кръг на вътрешното ни първенство.

„Сините” губеха с 60:67 около 6 минути преди края след като Златин Георгиев получи петото си лично нарушение, а последва и техническо. Хрисимир Димитров бе точен от наказателната линия, но до края на срещата домакините изиграха много силни минути. С решителни тройки на Христо Захариев, Юлиян Радионов и Роб Престън „сините” пречупиха съпротивата на плевенчани.

Левски започна добре двубоя, но на почивката изоставаше с 39:43 точки, а в края на третата четвъртина с 58:60. Силната финална серия обаче им донесе крайния успех. Съдийската тройка също блесна в сблъсъка в зала „Триадица”, тъй като след техническото на по-малкия брат Георгиев реферите компенсираха отсъждайки неспортсменски фаул на хърватина в Спартак Плевен Божо Барач.

Нерви никак не липсваха по време на мача, а в средата на втората четвъртина техническо нарушение получи и наставника на Левски Любо Минчев.

Стефан Георгиев бе най-резултатен за „сините” със 17 точки и 11 борби, а с 16 завърши американецът Роб Престън, включително 3 тройки. Веско Веселинов вкара 14 точки, а Николай Върбанов добави 12 точки и 5 борби.

С 5 точки, 4 борби, 2 асистенции, 3 откраднати топки и 1 страхотна блокада се отчете младата надежда на Левски Христо Захариев, който през лятото прекара един месец тренирайки с европейския клубен шампион Панатинайкос.

За Спартак Плевен най-резултатен бе Хрисимир Димитров с 19 точки и 5 борби, а хърватинът Божо Барач отново демонстрира добрата си стрелба от далечно разстояние и завърши с 16 точки, от които 4 тройки и 7 борби. На трибуните в зала „Триадица” сред феновете на гостите бе известната певица Люси Дяковска, която подкрепяше брат си Александър, който носи екипа на тима воден от Дарин Великов. Люси, която в момента се изявява и в журито на шоуто „Music Idol 2”, обаче нямаше как да помогне на плевенчани.

„Допуснахме доста брак, а мачът се реши в последните минути”, каза старши треньорът на Левски Любо Минчев и добави: „Заздравихме защитата и вкарахме важни тройки накрая. Роб е много полбезен играч, много отговорен и умен като състезател.”