Левски победи черногорския Морнар Бар със 109:85 (23:21, 24:16, 35:27, 27:21) в петия си мач в груповата фаза на Балканската лига.

Почти през цялата среща домакините имаха предимство, владееха инициативата и увеличаваха разликата в своя полза като спечелиха и четирите части. По-равностойна бе само първата четвърт, а останалите бяха убедително спечелени от Левски. Най-голямата разлика бе фиксирана 2 минути в края на срещата, като крайният резултат 109:85 позволи на отбора на Левски да е начело в класирането на тази група на Балканската лига, тъй като има четири победи от 5 мача.

Домакините имаха възможност да нахвърлят 30 точки разлика, но треньорът извади почти всички основни състезатели, пусна резервите и по този начин разликата намаля в полза на отбора.

Левски - Боби Фрейзър 12, Аарън Харпър 15, Станислав Славейков 2, Стефан Георгиев 23, Доналд Коул 30 (Павел Иванов 10, Асен Великов 11, Бойко Младенов 6, Васил Александров 0)