Левски победи Берое 07 в дербито на деветия кръг в женската НБЛ. Столичанки се наложиха над старозагорки като домакини с резултат 70-63. Така тимът си върна победния ход след две поредни поражения. Срещата беше много оспорвана, а разликата беше минимална през по-голямата част от нея. „Сините” има по 4 победи и загуби до момента, а Берое е с 5 победи и 3 поражения, информира bgbasket.com.

Срещата започна много добре за Берое 07 и още след няколко минути на терена те се откъснаха с 10 точки напред. Левски обаче нямаше намерение да се предава и бързо успя да се доближи до съперника си за 19-24 след първата част. След оспорвани минути в началото на следващия период гостите записаха серия от 9-0, като отново поведоха с двуцифрен аванс. 7 безответни точки обаче върнаха „сините” близо до съперника.

Точно 5 минути продължи водачеството на Берое след подновяването на играта, след което Левски поведе. Отборът навлизаше в най-интересната си част, а всичко остана да се реши в последните минути след 53-52 за столичанки след 30 минути игра. През целите последни 10 минути домакините не загубиха водачеството. Те успяха да си създадат преднина от 4-5 точки, която успяха да поддържат до последните минути и така заслужиха победата си.

Агнеса Дойчинова изигра страхотен мач и завърши с дабъл дабъл от 21 точки и 11 борби. Петя Джамбазка се включи силно с 16 точки и 6 борби, а 15 вкара Хуанита Уорд.

За Берое Вера Перостийска бе над всички с 20 точки, 10 борби и 6 асистенции. Зоя Станоева вкара 16 точки, а дабъл дабъл от 14 плюс 13 борби добави Кейтлин Соуински.