Левски победи аутсайдера Сливен със 105:90 (35:15, 26:21, 25:19, 9:35) и се изравни на първото място с 21 точки до ЛукОйл Академик след изиграването на мача си от 12-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Студентите обаче са с мач по-малко към момента.

Домакините предрешиха изхода от мача още в първата част, когато поведоха с 20 точки при 35:15. "Сините" продължиха да трупат актив и в следващите две четвъртини, а в последната оставиха инициативата в ръцете на баскетболистите от Сливен, които записаха 35 точки за една част и се оттеглиха с достойна загуба от зала "Христо Ботев".

Най-резултатен за Левски беше Цветелин Иванов със 17 точки, а 15 добави Стефан Георгиев. Тодор Тенев от Сливен наниза 26 точки, с три повече от втория Милен Димитров.

Отборът на Ямбол надви ЦСКА Интерлоджик с 88:61 (25:9, 24:24, 18:10, 21:18) в друг мач от кръга, с което изпревари "червените" в класирането с 1 точка.

Както и в ранния мач, домакините си осигуриха победата още в първата четвъртина, когато записаха комфортна разлика от 16 точки. Толкова беше тя и на полувремето, а в останалите две части баскетболистите на Ямбол натрупаха съответно още осем и три точки преднина.