Баскетболистите на Левски победиха трудно отбора на Ямбол с 89:83 точки в мач от 15-я кръг на Националната лита. Двубоят в зала „Универсиада” бе интересен и равностоен, като домакините стигнаха до успеха в последните минути.

Гостите стартираха по-добре и в шестата минута дръпнаха с 19:10 точки. Постепенно състезателите водени от треньора Тити Папазов намалиха изоставането си, като в началото на втората четвърт изравниха при 24:24, а малко по-късно дори поведоха с 34:28 точки.

Последва добра серия на гостите, а тимът на Ямбол стигна до обрат след точна далечна стрелба в последните секунди на полувремето и се оттегли на почивката с аванс от 45:43 точки.

В третата част след няколко смени на водачеството разликата се запази, като последните 10 минути стартираха при 63:61 точки в полза на баскетболистите на Иван Чолаков.

Левски нанесе своя удар със серия от 8 безответни точки, като дръпна с 78:74 точки. Ямбол обаче стигна до 83:84 само 1:41 минута преди края, но нова серия на „сините” от 5:0 точки реши мача. За гостите впечатли Мартин Дурчев, който отбеляза 4 тройки и общо 21 точки.

Американецът Аарън Харпър бе най-резултатен за Левски с 33 точки и 5 асистенции, Маркъс Хол добави 13 точки, а Васил Евтимов се отличи с 9 точки и 13 борби.

За Ямбол Мартин Дурчев освен 21 точки, добави 3 борби и 3 асистенции, Станислав Говедаров завърши с 19 точки, а Джон Офогбу се отчете с 15 точки и 9 борби.