Левски победи Ямбол с 81:78 (25:23, 22:24, 14:13, 20:18) като гост в мач от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. „Сините“ записаха 17-и успех в шампионата и заемат третото място във временното класиране. Баскетболистите на Ямбол допуснаха 16-о поражение от началото на сезона.

Двата състава изиграха много оспорван сблъсък, а крайният изход бе решен в последните минути. На почивката резултатът бе равен 47:47, а след третата четвърт гостите водеха само с 1 точка при 61:60. Три минути преди края домакините имаха аванс от 73:72, но Левски успя да измъкне успеха.

Зейн Ноулс беше най-резултатен за гостите, които бяха без Ивица Радич в състава. Ноулс реализира 20 точки и овладя 11 борби. По 18 точки за „сините“ отбелязаха Венцислав Петков и Джош Паркър.

За отбора на Ямбол Джеремая Пейдж вкара 23 точки, а Алонзо Кембъл завърши със 17 точки и 11 борби.