Баскетболистите на Левски победиха Черноморец с 95:61 точки в зала „Универсиада” в поредния кръг на Националната лига.

Носителите на Купата на България нямаха никакви проблеми срещу състава от Бургас, въпреки че трима от американските им състезатели не взеха участие – Прийст Лодърдейл, Арън Харпър и Джейсън Кроу. Харпър се е прибрал от САЩ по-рано днес, а Лодърдейл и Кроу са със здравословни проблеми.

Домакините поведоха от самото начало и контролиха изцяло двубоя. След 10 минути резултатът вече бе 29:16, а на почивката Левски водеше с 48:30 точки. През второто полувреме нещата на терена не се промениха и „сините” убедително стигнаха до победата.

Капитанът на „сините” Стефан Георгиев завърши с 16 точки и 7 борби. Доналд Коул записа 15 точки и 5 борби, а Асен Великов и Станислав Славейков вкараха съответно по 13 и 12 точки. За Черноморец с най-много завърши Асен Саралийски - 16 точки и 8 борби. Симеон Найденов се отчете с 13 точки и 6 борби.

Левски гостува на ЛукОйл Академик в следващия кръг на 29 януари, а Черноморец Бургас приема Балкан.