Баскетболистките на Левски разгромиха Монтана 2003 със 100:82 (23:26, 27:18, 24:18, 26:20) точки във втората среща от серията за бронзовите медали в Националната баскетболна лига за жени. Така „сините” изравниха на 1:1 победи, а третият решителен сблъсък ще се играе в четвъртък, 26-и април в Монтана от 18 часа. Левски бе без титулярния си плеймейкър Диана Найденова, която лекува контузия, но отлично се включи Виктория Стойчева. 19-годишният гард изигра отличен мач и завърши с 18 точки, 8 асистенции и 4 бобри за успеха на „сините”.

Първото полувреме протече с леко предимство за Левски, като Монтана водеше с 26:23 след първите 10 минути, но на почивката резултатът вече бе в полза на домакините – 50:44 точки. Силни изяви имаше и американката Хуанита Уорд, която бе със сериозна заслуга Левски да увеличи преднината си в началото на второто полувреме. Уорд завърши като най-резултатна с 26 точки, а Петя Джамбазка се отчете с 18 точки, 9 асистенции и 6 борби за убедителната победа на своите.

Последните 10 минути започнаха при 74:62 точки за състава воден от Стефан Михайлов и до края „сините” нямаха никакви проблеми. На терена дори за няколко минути заедно с екипа на Левски играха майка и дъщеря- Агнеса Дойчинова и Ивана Петрова.

За гостенките от Монтана Димана Макариева отбеляза 17 точки и овладя 6 борби, а Жанет Жельова-Костова завърши с 15 точки и 5 борби.