Левски постигна лесна победа в 26-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. В София в мач без интрига Левски разгроми Черноморец Бургас с 30 точки разлика - 110:80 (26:19, 34:24, 28:21, 22:16). И този, както и останалите срещи в родния баскетбол днес стартираха с минута мълчание в памет на Рачо Колев.

Въпреки сериозни резултат в края, гостите от Бургас успяваха дълго време да задържат разликата около десетина точки, но постепенно тя растеше, за да придобие солидни размери на финала на срещата, играла се в зала „Триадица”. Въпреки слабия интерес, мачът не бе лишен от любопитни моменти, като забивки и тройки и от двете страни.

За "сините" с по 23 точки завършиха Аарън Харпър и Маркъс Хол. Харпър бе много близо и до трипъл-дабъл в мача, като добави към актива си 11 асистенции и осем борби, а и шест откраднати топки. Хрисимир Димитров записа 14 точки, Стефан Георгиев - 12 точки и Димитър Ангелов - 11 точки.

За бургазлии Кирил Павловски реализира 28 точки, а със 17 точки завърши Димитър Рошманов.

В Ботевград Балкан победи Евроинс Черно море със 75:61 (25;24, 17:13, 16:15, 17:9) точки. Домакините водеха през целия мач като в последните минути преднината им достигна 16 точки - 75:59.

За Балкан Станимир Маринов се отличи с 18 точки, Драгомир Мароевич добави 13 точки, а а 10 точки завърши Димитър Филипов. За гостите от Варна Тихомир Желев реализира 24 точки, а Николай Колев - 13 точки.