Левски победи Миньор 2015 с 60:59 (11:12, 15:10, 17:18, 17:19) като гост в Перник в двубой от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). С шестия си успех от началото на сезона „сините“ прекъснаха негативната си серия, макар да запазват последно място във временното класиране. Миньор 2015 бе близо до победата, но допусна 14-о поражение за сезона и също остава във втората шестица на първенството.

Двата състава изиграха равностойно и не особено резултатно първо полувреме, след което Левски водеше с 26:22. „Сините“ имаха превъзходство през третата част и в един момент се откъснаха с 10 точки, но домакините се доближиха на 3 – 40:43 преди последния период.

Баскетболистите на Миньор 2015 успяха да поемат инициативата и три минути преди финала на мача водеха с 58:50. Левски обаче постепенно скъси дистанцията, а при оставащи 22 секунди Марио Боянов вкара за 57:58. Пак той изпълни три точни наказателни удара и даде аванс на столичани от 60:58. Данило Арнитович можеше да изравни за Миньор 2015 и евентуално да прати мача в продължение 2 секунди преди края, но вкара само единия от двата наказателни удара, които изпълни и гостите ликуваха.

Максим Бочев бе най-резултатен за Левски с 16 точки и 8 борби. Димитър Маринчешки завърши с „дабъл-дабъл“ от 12 точки и 12 борби, а Марио Боянов добави 10 точки.

За домакините Николай Иванов реализира 19 точки, 4 борби и 5 асистенции, а Лъчезар Тошков се включи с 18 точки, 5 борби и 3 асистенции.

В следващия 22-и кръг, последен за този етап на първенството, Левски приема Черноморец, а Миньор 2015 ще гостува на Черно море Тича на 16 февруари.