Левски спечели Купата на България по баскетбол, след като се наложи над шампиона на страната ЛукОйл Академик с 89:81 (13:20, 34:29, 20:16, 22:16) точки. „Сините”, водени от наставника Тити Папазов, успяха да се наложат над сочения за фаворит в този двубой тим на „студентите”.

Миналогодишният носител на приза предаде купата в ръцете на Левски, който се оказа действително равностоен съперник и успя да спечели така желания трофей.

Левски успя да изтръгне победата с отлична мобилизация и силни атаки в последните 2 минути на мача. „Студентите” водеха с 1 точка минута и половина преди края - 81:80, след което сините направиха серия от 9:0 и спечелиха срещата, а с това грабнаха и купата.

Двата отбора започнаха много стресирано и допускаха много грешки. За първите пет минути отбелязаха само 9 точки 7:2 за ЛукОйл. Във втората четвъртина ЛукОйл натрупаха 16 точки преднина. Левски обаче се мобилизира и преди почивката успяха да намалят разликата на 2 точки 49:47 за ЛукОйл.

След почивката Левски за първи път изравни в 22-та минута 51:51, след което с тройка на Златин Георгиев поведе. Частта завърши с 2 точки преднина за Левски 65:67. Решаваща за мача беше четвъртата четвъртина. Тодор Стойков успя първо да изравни 67:67, но стрелбата на ЛукОйл не вървеше и тимът се изнерви.

В 39-ата минута при резултат 81:80 Хол отбеляза и Левски поведе, а след това вкара още няколко коша и спечели мача с 89:81.

Грешки допуснаха в последните секунди Тодор Стойков при изпълнение на наказателни удари и така Левски заслужено взе купата "Леденика България".

На второ място сребърните медали останаха за ЛукОйл, а бронзовите за Спартак Плевен.

Капитанът на Спартак Плевен Хриси Димитров взе четири индивидуални награди: За най-много отнети точки, за най-много овладени топки, за реализатор и най-полезен състезател (МВП).

Наградата за най-много асистенции взе Уили Дийн (Лукойл).

ЛукОйл: Дийн 18, Стефанов 5, Ангелов 3, Мийович 8, Стойков 14 (Голдуайър 18, Банев 7, Николов 5, Христов 0, Върбанов 1, Веселинов 2).

Левски: Джоунс 2, Стефан Георгиев 15, Златин Георгиев 12, Маркъс Хол 23, Казлаускас 13 (Славейков 4, Великов 2, Младенов 3, Мортън 15).