Левски постигна трета победа за сезона в Националната  баскетболна лига, след като спечели гостуването си на Балкан  (Ботевград) със 79:78 (19:18, 22:15, 21:21, 17:24) точки в  дербито на четвъртия кръг. След успеха възпитаниците на Константин Папазов се изкачиха на  второ място в класирането, на точка зад лидера Лукойл Академик  (София).

Отборът на Левски спечели първата част с 19:18 точки, а на  почивката водеше с 41:33 точки. През третата част преднината на "сините" достигна 16 точки, но  домакините не се предадоха и постепенно успяха да намалят  пасива си. Двамата настъпи в последните секунди.

Павел Маринов направи 76:77 30 секунди преди края, а гостите не успяха да отбележат в следващата атака. След успешен  наказателен удар на Алекс Симеонов разликата отново стана 2  точки. Мартин Маринов изравни 78:78 12.5 секунди преди сирената. Последва нов фаул и Христо Захариев реши мача с един  наказателен удар.

Най-резултатен за победителите беше капитанът Павел Иванов с 22 точки, Христо Захариев реализира 19 точки, а Павлин Иванов се  отчете с 11 точки.  За Балкан с 29 точки завърши Иван Лилов, 20 точки добави Павел  Маринов, а 11 точки записа Ненад Шулович.

"Стана много хубав мач за хората в залата. Отборът, който повече заслужаваше победата беше Левски. Ние много се борихме",  каза след двубоя старши треньорът на победителите Константин  Папазов.

Срещи от четвъртия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Балкан (Ботевград) - Левски - 78:79 /18:19, 15:22, 21:21, 24:17/

от събота:
Ямбол - Черноморец (Бургас) - 94:75 (24:22, 21:18, 23:18, 26:17)
Рилски спортист (Самоков) - Берое (Стара Загора) - 98:82 (28:25, 22:20, 23:25, 25:12)
Спартак (Плевен) - Лукойл Академик (София) - 75:90 (24:29, 21:23, 16:17, 14:21)