Левски спечели у дома със 103:94 срещу Ямбол в мач от мъжкото баскетболно първенство. В столичната зала „Христо Ботев” „сините” срещнаха неочаквана съпротива от страна на гостите, които водеха с 27:24 след първата част.

Въпреки това възпитаниците на старши треньора Константин Папазов изиграха на много по-високо ниво втория и третия период, когато изковаха успеха си. Липсата на опит и достатъчно висока класа в състава на Ямбол също попречиха на отбора да поднесе изненада в тази среща.

В четвъртата част гостите успяха да намалят разликата в полза на софиянци на само четири точки - 86:82. Силите на баскетболистите от Ямбол не стигнаха за повече и „сините” очаквано спечелиха с крайното 103:94.

Доналд Коул от състава на Левски беше най-резултатен в двубоя и реализира 34 точки, с което помогна изключително за успеха на своя тим. Неговият съотборник Аарън Харпър добави 26 точки за победата на столичани, които събраха 37 точки на върха в класирането. Лукойл Академик има същия точков актив.