Левски постигна безпроблемна победа при гостуването си на Евроинс Черно море във Варна и запази лидерската си позиция в класирането. Гостите от София спечелиха срещата с 93:75.

Играчите на Константин Папазов изиграха перфектна първа част и надиграха по всички показатели домакините.

Столичните баскетболисти набързо поведоха с 9 точки при 14:5. Гостите постепенно трупаха преднина, като в края на първата част тя бе 16 точки при 33:17.

През цялата първа четвърт стрелбата и играта в защита на Евроинс Черно море беше безобразно слаба.

През втората четвърт се повтори ситуацията от първата част. С отлична игра Левски увеличи преднината си на 28 точки при 54:26, като на почивката резултатът бе 58:36 за столичани.

Домакините започнаха по-добре третата част и с две тройки на Янев и кош на Бакович намалиха пасива си на 14 точки при 44:58. Преди последната четвърт обаче домакините все още изоставаха със 17 точки (57:74).

През последната част играчи на Евроинс Черно море се мобилизираха и 5 минути преди края намалиха пасива си на 13 точки при 68:81. Силите им обаче стигнаха дотук и те логично загубиха двубоя със 75:93.

Най-полезен за Левски беше Аарън Харпър с 27 точки. Доналд Коул завърши с 15 точки за „сините”. Хрисимир Димитров записа „дабъл-дабъл” за Черно море с 20 точки и 10 борби. Александър Янев добави 20 точки за варненци.