Левски победи Балкан с 90:89 в контролна среща, която се игра тази вечер в Ботевград. Мачът бе по предварителна договорка между двамата старши треньори Петър Клечков и Константин Папазов.

Домакините играха без контузения Йордан Бозов и без Атанас Радев, на когото бе дадена почивка от треньорското ръководство. За Левски не играха Бойко Младенов и Станислав Славейков.

Балкан" дръпна с 10-2 в четвъртата минута, но след последвалия тайм-аут „сините” бързо наваксаха и минута и половина преди края на частта вече водеха с 22-19.

Пет поредни точки на Балкан дадоха аванс на домакините 24-22 след първата част. Втората бе спечелена от Левски и на почивката резултатът бе 42-39 в полза на „сините”.

Третата четвърт бе равностойна и с променливо лидерство в резултата. След нея момчетата на Тити Папазов продължиха да водят с 64-62. След средата на последната част Левски се откъсна с 5-6 точки, а крайният резултат 90-89 бе фиксиран с тройка със сирената на Маринов.