Баскетболистите на Левски паднаха нещастно в първия си мач от Балканската лига. „Сините” допуснаха играчите на Мега Хипо Лизинг да вкарат от тройката секунда преди края и загубиха с 80:81 точки. Пред 1000 зрители в зала „Христо Ботев” състезателите водени от наставника Тити Папазов започнаха добре и контролираха двубоя до почивката. Домакините стартираха в състав Маркъс Хол, Асен Великов, Станислав Славейков, Стефан Георгиев и Петрослав Зафиров. Левски поведе с 21:13 след първата част и благодарение най-вече на силната игра на Хол и капитанът Георгиев задържаха аванса си след 20 минути – 42:34 точки.

Проблемите за „сините” обаче започнаха след почивката, когато сърбите излязоха много по-концентрирани на терена, а баскетболистите на Левски се разколебаха, грешаха в нападение и отбелязаха едва 13 точки срещу 29 за гостите. Последната четвъртина започна при 6 точки преднина за Мега Хипо Лизинг – 63:55 точки, но „сините” опитаха всичко, за да стигнат до обрат. Късата резервна скамейка, умората и натрупаните нарушения обаче си казаха думата.

Минута и половина преди края за 5 лични нарушения напусна капитанът Стефан Георгиев -Торо, който завърши с 18 точки и 14 борби. Треньорът Тити Папазов не можеше да използва и младокът Павел Иванов, който контузи коляното си. Все пак 16 секунди преди финалната сирена Левски поведе с 80:78 точки след два точни наказателни удара на плеймейкъра Маркъс Хол, но при ответната защита „сините” изпуснаха Мирослав Маркович и той вкара тройка 0.8 секунди преди края.

Американецът Хол бе най-резултатен за домакините с 26 точки и 10 борби, но и той през второто полувреме се увлече в индивидуални акции. Станислав Славейков отбеляза 10 точки и 10 борби, включително важна тройка в четвъртата част, но също се умори в края и не бе на необходимото ниво.

За воденият от старши треньора Михайло Увалин Мега Хипо Лизинг победата тази вечер бе своеобразен реванш за загубата преди два дни в Самоков от Рилски спортист отново с инфарктна тройка със сирената. Героят в края Мирослав Маркович бе най-полезен с 19 точки, също с толкова се отчете и Игор Мияйлович. Така тимът от Белград вече е с актив победа и загуба в Балканската лига.