Баскетболният Левски остана без центъра Вера Перостийска. Тя ще продължи кариерата си в чешкия Валосун Бърно. Перостийска имаше уговорка със „синия” клуб при добра оферта от чужбина да замине по всяко време до края на сезона, напомня bgbasket.com.

Националката започна сезона във Франция, където игра за Ено Баскет, за който записа средно по 8.2 точки и 5.0 борби на мач във френското първенство. От началото на календарната година тя облече екипа на Левски седем пъти, като средните й показатели са 16.0 точки и 8.4 борби.

В момента Валосун Бърно се намира в средата на класирането на чешкото първенство, след като заема седмото място с 10 победи и 11 загуби в актива си. Левски пък ще трябва да се справи в предстоящия турнир за Купата на България в Русе без Перостийска.