Левски нанесе първа загуба за сезона на шампиона Лукойл Академик (София). В среща от 8-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже "сините" победиха в Правец с 20 точки разлика - 92:72. Срещата се реши в началото на последната част, когато с кош и тройка на Доналд Коул Левски поведе с 16 точки - 73:57.

Първата част на двубоя бе изключително оспорвана и се игра кош за кош. Все пак "сините" имаха преднина от една точка след първите 10 минути - 23:22.

През втората част момчетата на Константин Папазов стартираха силно и поведоха първо с 8 точки - 30:22, а след това и с 10 - 51:41. На почивката домакините губеха с 8 точки - 43:51.

През третата част Лукойл изравни - 57:57 четири минути преди края й, но след това "студентите" не отбелязаха нито един кош срещу 8 безответни за "сините". В последните 10 минути след отличната игра на Доналд Коул и Стефан Георгиев Левски поведе с 16 точки - 73:57 и на практика реши мача.

С кош на Асен Великов 10 секунди преди сирената Левски спечели с 20 точки разлика - 92:72. За Левски най-резултатни бяха Арън Харпър с 23 точки и 8 борби, Робърт Фрейзър с 15 точки, Доналд Коул с 14 точки и 8 борби и Стефан Георгиев с 12 точки и 8 борби.

За тима на Георги Младенов четирима завършиха с двуцифрен точков актив - Айзък Уелс с 18 точки, Уокър Ръсел - 14, Ърнест Браун и Веселин Веселинов с по 11 точки.

В Ботевград Балкан победи Евроинс Черно море (Варна) с 95:84 (22:27, 24:14, 23:19, 26:24) точки и се изкачи на трето място в класирането. Най-резултатни за Балкан бяха Йордан Бозов с 27 точки и Иван Лилов с 20, а за варненци се отличиха Ерик Уеб с 24 точки и Симеон Ценов с 14.

В Ямбол домакините се наложиха над Черноморец (Бургас) с 92:81 (29:20, 21:28, 20:18, 22:15) точки.

В Плевен Спартак записа втората си победа за сезона - над Рилски спортист (Самоков) с 81:74 (20:17, 27:20, 26:15, 8:22) точки. За гостите повторен дебют в България направи бившият играч на Лукойл Академик Ламонт Джоунс, който игра 23 минути и завърши с 10 точки, 3 борби и 1 асистенция.