Левски победи Спартак Плевен с 81:69 като гост в най-интересната среща от третия кръг на мъжкото баскетболно първенство. Така момчетата на Любомир Минчев вече имат два успеха, постигнати като гост в шампионата.

Срещата започна равностойно и след първата част резултатът бе 20:18 за „сините”. Във втората домакините играха малко по-силно и успяха да обърнат нещата в своя полза. Така на полувремето Спартак Плевен вече водеше с 35:32. След почивката последваха силни минути на гостите, които отново си върнаха аванса, но в края на частта отново тимът на Дарин Великов бе напред с две точки.

Левски изигра перфектна последна четвърт, в която отбеляза цели 26 точки, срещу само 12 от страна на плевенчани, и така заслужено триумфира с 81:69.

Петима играчи от Левски отбелязаха повече от 10 точки, като Станислав Славейков бе най-резултатен за тима със 17, като взе и 13 борби. Капитанът на тима Стефан Георгиев пък завърши с 11 точки и 12 борби, а силен мач направи и гардът Ростислав Диков, отбелязал 13 точки само за 12 минути на паркета. За домакините от Спартак най-много вкара Цветослав Острев - 18. Дебют за плевенчани направиха

Интересен мач направиха в Самоков Рилски спортист и Дунав. Гостите се наложиха със 76:73 в двубой, изпълнен с обрати. Самоковци взеха първата и четвърта четвърт, но русенци бяха по-добри във втората и третата част, като тогава натрупаха своя аванс, донесъл им крайния успех. Топстрелецът Павел Нойков завърши с 26 точки за Дунав, 20 добави Иван Николов, а Николай Господинов реализира 16 точки и взе осем борби. Бранко Миркович вкара 20 точки за Рилски спортист.