Левски стартира с успех новия сезон в Националната баскетболна лига, като се наложи със 103:95 над Черноморец във вълнуващ мач с неизвестен край. Бургазлии показаха, че със селекцията си тази година със сигурност ще създават много проблеми на всички съперници, не само у дома. Завърналият се в България Прийст Лодърдейл бе познатата доминираща сила под коша, но Черноморец не намери отговор на най-силното оръжие на Левски – Аарън Харпър.

Американецът изигра страхотен мач, наниза 40 точки и измъкна отбора си от трудната задача да се справи с Лодърдейл.

"Сините" и гостите от Бургас започнаха равностойно мача и след като Черноморец водеше през цялото време, с кош на Харпър почти със сирената, първата четвъртина завърши наравно - 28:28. Домакините обаче заиграха по-добре, спечелиха втората част с 29:24, а на полувремето водеха с 57:52. Черноморец спечели третия период с 18:19, но в крайна сметка Левски реши мача в своя полза след последната четвърт, която взе с 28:24.

Аaрън Харпър бе във вихъра си и реализира 40 точки за победителите, към които добави пет борби и четири асистенции. Фантастична стрелба показа и Павел Иванов, който отбеляза шест тройки от осем опита, или общо 18 точки в решителни моменти, а Джейсън Кроу вкара 13. Левски изстреля общо 40 тройки, заради трудната игра в подкошието, където Лодърдейл бе пълен господар. Логично, повече от половината точки за Черноморец дойдоха именно от правоъгълника,

Центърът на Черноморец Прийст Лодърдейл показа голяма ефективност, вкарвайки 32 точки и взимайки 21 борби, но и това не помогна на неговия тим. За бургазлии бившият играч на Левски Христо Захариев реализира 18 точки, а Симеон Найденов вкара 14.

В следващия кръг Левски приема отново в „Универсиада” шампиона Лукойл Академик, на 23 октомври. Черноморец приема Балкан в Бургас на същата дата.