Баскетболистите на Левски разбиха румънския Стяуа по пътя си към първото място в група Б на Балканската лига. „Сините” записаха успех с 31 точки – 92:61 точки в последния кръг от редовния сезон и с актив 8 победи и 2 поражения завършват като лидери. Основният конкурент на българите за първото място македонският Фени Индустри преодоля ОКК Белград със 101:76 точки и също е с актив 8-2, но остава на втора позиция в класирането. Така Левски ще се изправи срещу друг български тим – Рилски спортист на четвъртфиналите, тъй като отборът от Самоков зае четвъртото място в своята група А.

Под възгласите на ентусиазираната си агитка в зала „Универсиада” състезателите водени от треньора Константин Папазов нямаха никакви проблеми срещу румънския си съперник и първата част завърши при резултат 21:13 точки, а на почивката домакините вече имаха 19 точки преднина – 45:26 точки. Центърът Бойко Младенов напусна игра заради травма, като с оплаквания след мача са Златин Георгиев и Павел Маринов.

Левски дръпна с повече от 30 точки след почивката и до края наставникът Папазов пусна в игра и някои от по-младите си баскетболисти като Васил Александров и Никола Гайдаджиев.

Силен мач за „сините” записа американецът Арън Харпър, който завърши с 23 точки, 7 асистенции и 4 борби, а Доналд Коул добави 19 точки. Капитанът на тима Стефан Георгиев вкара 17 точки и овладя 6 борби.

За румънския Стяуа най-резултатен бе Алън Антъни Уигинс с 15 точки.