Левски Лукойл се наложи над Берое в Стара Загора с 84:65 (19:15, 17:16, 24:17, 24:17) в първия кръг от сезона в Националната баскетболна лига за мъже. Възпитаниците на Константин Папазов поеха контрола върху срещата след серия от 13:3 в първата четвърт, с която поведоха с 16:9, като до края не изпуснаха водачеството в резултата.

"Сините" увеличиха аванса си до 29:18 в началото на втората част, но до почивката Берое успя да съкрати пасива си до 31:36. Нови силни минути в третата четвърт позволиха на столичани да дръпнат с 55:39. Старозагорци опитаха обрат и след серия от 10:2 в четвъртата част съкратиха изоставането си до 58:65 пет минути и половина преди края.

Последваха две поредни тройки на Куон Чийтъм, с които левскарите отново поведоха със 71:58 и до края нямаха проблеми. Чавдар Костов беше най-резултатен за победителите с 23 точки, а Венцислав Петков добави 16. Иван Лилов наниза 15 точки за Берое, а Трей Моузес се отличи с 12 точки и 10 борби.