Левски Лукойл постигна втора победа над албанския Тирана, като сега се наложи в София с 98:75. Сините се наложиха и в първия мач като гост, а днес узакониха участието си във финалната четворка.

Съперник на отбора на Левски ще бъде македонският Блокотехна. Днес те отново стартираха слабо и след първата четвърт отстъпваха с 20:25. В третата част Левски направи серия от 12:2 точки след точни стрелби на Алекс Симеонов и Омари Гудул, а до почивката преднината им беше вече 10 точки- 47:37. Решаваща се оказа третата част, която Левски спечели с 14 точки разлика, а в края на мача поиграха малко и резервите.

Със 17 точки се отличи Станимир Маринов, а Кийт Клантън добави 6, но беше властелин под кошовете с 14 рибаунда. Божидар Аврамов приключи с 14, а Омари Гудул вкара 13 точки. За гостите от албанската столица Герти Шима приключи мача с впечатляващите 20 точки и 9 борби. Утре Академик (Пловдив) ще се опита да заличи пасив от 13 точки на Башкими (Косово) и също да се класира за полуфиналите.