Шампионът Левски Лукойл разгроми гостуващия Черно море Тича (Варна) със 102:67 (36:18, 23:16, 22:10, 21:23) в среща от третия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

В зала "Универсиада" възпитаниците на Константин Папазов нямаха никакви проблеми в двубоя и записаха трета поредна победа в три мача от началото на сезона в Лигата. Така Левски Лукойл излезе начело в класирането преди останалите мачове от кръга, които са в събота.

С кош на Деян Иванов шампионите поведоха с 26 точки (54:28) три минути преди края на полувремето, а през следващите две части постепенно увеличаваха аванса си.

Най-голямата преднина на домакините беше 42 точки при резултат 102:60 2:13 минути преди сирената.

За Левски Лукойл най-резултатен беше Ръсел Робинсън с 23 точки. Деян Карамфилов отбеляза 16, а 15 вкара Христо Захариев. Никола Маравич добави 12 точки, а Калоян Иванов се отличен с 11.

За Черно море Тича се отличи Георги Боянов с 27 точки и 9 борби. Мартин Йорданов отбеляза 11 точки.