Шампионът Левски Лукойл разгроми гостуващия Ямбол със 103:65 (24:20, 28:12, 25:17, 26:16) в среща от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Двата отбора изиграха равностойна първа четвърт, след което играчите на Константин Папазов доминираха изцяло в зала "Универсиада".

На почивката шампионите имаха аванс от 52:32, а в началото на последната четвърт поведоха с 32 точки (81:49) и до края нямаха проблеми.

За "сините" това е първи успех след серия от три поредни поражения (две в турнира за Купата на ФИБА-Европа и една в НБЛ).

Христо Захариев се отличи с 22 точки за победителите, а Никола Маравич записа 19. Миливое Мийович завърши с 12 точки и 6 борби.

За Ямбол Дарин Иванов беше най-резултатен с 16 точки, а Станислав Говедаров добави 12./БТА