Левски Лукойл победи с 78:74 (16:24, 24:15, 24:17, 14:18) Балкан в дербито на 25-ия кръг на Националната баскетболна лига и оглави класирането. "Сините" имаха известни трудности в първата и началото на втората четвърт, като след тройка на Николай Грозев се оказаха изоставащи с 20:30 в резултата, но със серия от 20:9 до края на полувремето успяха да поведат с една точка на почивката.

Столичани започнаха по-добре и във второто полувреме, като след два точно изпълнени наказателни удара от Христо Захариев поведоха с 62:46 три минути преди края на третата четвърт. В последната четвърт Балкан опита да направи обрат, но гостите така и не успяха да стопят изоставането си на по-малко от финалните четири точки.

Христо Захариев бе най-резултатен за Левски Лукойл с 26 точки. Данило Тасич приключи с "дабъл-дабъл" от 16 точки и 10 борби, а с 15 точки остана капитанът Чавдар Костов. За Балкан Божидар Аврамов отбеляза 17 точки, докато с по 13 приключиха Сияни Чембърс и Димитър Димитров. С успеха над Балкан Левски Лукойл събра 42 точки от 23 мача, като води с 2 точки пред Рилски спортист, който обаче е с два мача по-малко. Балкан е трети в класирането с 37 точки от 22 мача.