Шампионът Левски Лукойл и вицешампионът Балкан (Ботевград) постигнаха победи в 24-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

В зала "Триадица" Левски Лукойл записа убедителен успех срещу Академик Бултекс 99 (Пловдив) със 100:78 (31:20, 25:19, 27:22, 17:17).

Очакваното дерби не се получи, след като шампионите спечелиха първата четвърт с 31:20 и до края на двубоя доминираха.

За Левски Лукойл страхотен мач изигра Калоян Иванов, койтоп завърши "трипъл-дабъл" - 16 точки, 11 борби и 10 асистенции. По 18 точки добавиха Христо Захариев и Патрик Рембърт.

За Академик Бултекс 99 Трой Франклин вкара 22 точки.

"Трудно е да се каже нещо позитивно след този мач. Започнахме безобразно и като цяло играхме много лошо", каза след двубоя старши треньорът на гостите Асен Николов.

Левски Лукойл е лидер в класирането с 42 точки, пред Балкан с 37 и Берое с 35, но старозагорци са с два мача по-малко.

В Ботевград Балкан надигра гостуващия Ямбол с 94:70 (22:16, 32:18, 16:17, 24:19) в последното си домакинство за редовния сезон.

Домакините изиграха силна втора четвърт и на почивката имаха аванс от 54:34.

Играчите на Балкан продължиха да доминират и след 30 минути игра водеха със 70:51 и без проблеми доиграха мача.

За победителите най-резултатен беше Венцислав Петков с 16 точки, а по 12 добавиха Микаел Хопкинс, Александър Гаврилович и ЛаМаркъс Рийд.

За Ямбол се отличиха Айзея Уилямс с 15 точки и ЛаРон Смит с 14 точки и 12 борби./БТА