Левски Лукойл се класира на полуфиналите на efbet Купа на България по баскетбол за мъже, след като победи със 101:62 (28:16, 29:13, 15:13, 29:20) Спартак Плевен като домакин. Следващият съперник на "сините" ще бъде победителят от срещата Берое - Ямбол. М

ачът бе равен за последно при 7:7 в първата четвъртина, но Христо Захариев даде преднина на Левски Лукойл с тройка и "сините" повече не позволиха на гостите да ги застраши. Те завършиха първата част с 12 точки преднина, която нарасна до 28 на полувремето и 30 след третата четвъртина.

Кийт Бенсън вкара 20 точки за Левски Лукойл и завърши дабъл-дабъла си с десет борби, а Захариев завърши със 17 пункта след 3/4 от далечно разстояние. Най-резултатен за Спартак бе Любен Пасков с 10 точки.