Шампионът на България по баскетбол за мъже Левски постигна драматична победа над Ямбол в последната контрола преди началото на новия сезон. "Сините" се наложиха с 83:82 (20:17, 20:21, 17:22, 26:22) точки в оспорван мач, след като почти през цялото второ полувреме изоставаха.

Това беше последна проверка за софиянци преди дебюта им в Адриатическата лига, който ще бъде на 3 октомври (петък) в Белград срещу гранда Цървена звезда. Почти през цялата последна четвърт момчетата на Юлиян Радионов водеха в резултата. 20 секунди преди края след успешен наказателен удар на Димитър Димитров и кош на Алекс Симеонов домакините стигнаха до обрат и спечелиха двубоя.

За победителите най-резултатен беше Павлин Иванов с 21 точки. С 14 точки завърши Станимир Маринов, 13 точки реализира Милян Пупович, 12 точки добави Димитър Димитров, а 11 точки - Павел Иванов.

За Ямбол с 26 точки и 10 асистенции завърши Тейлър Лейсър, а Костадин Маршавелски записа 20 точки и 10 борби. С 13 точки и 9 борби се отчете другото ново попълнение Тони Бърнас. /БТА