Баскетболистите на Левски логично нямаха никакви проблеми срещу Сливен и взеха победата със 101:58 точки в поредния кръг от националната лига. „Сините” държат втората позиция в редовния сезон на първенството два кръга преди края. Без Арнас Казлаускас, който получи почивка в днешния двубой, Левски започна да трупа преднина още в края на първата четвъртина пред около 200 зрители в столичната зала „Христо Ботев”.

След 10 минути игра резултатът бе 23:16 точки, а на почивката състезателите водени от треньора Тити Папазов дръпнаха с 51:29 точки. Папазов разпредели игровоте време между баскетболистите си, като най-много на терена – 30 минути се задържа плеймейкърът Маркъс Хол. Американецът реализира 18 точки и овладя 7 борби. Също с 18 точки се отчете младокът Павел Иванов, който добави 6 борби. Капитанът Стефан Георгиев – Торо завърши с 16 точки и 7 борби, а 15 точки отбеляза Асен Великов.

След почивката ситуацията остана непроменена, като Левски вече водеше с 87:50 точки преди последната част. С най-много за гостите от Сливен се отчете бившият играч на „сините” и ЛукОйл Академик Петрослав Зафиров, който вкара 14 точки и овладя 5 борби.

Отборът на Сливен остава без успех до момента в Националната баскетболна лига, като има да изиграе мачове с Евроинс Черно море и Рилски спортист. Левски пък има само една среща до края на редовния сезон, защото почива в последния кръг, но на 28-ми април във вторник гостува на шампиона ЛукОйл Академик в Правец.

В другите два мача от 26-я кръг Рилски спортист загуби като домакин на Черно море с 92:100 точки, а Спартак Плевен претърпя поражение от „студентите” с 80:84 точки. Плевенчани са трети във временното класиране, варненци са четвърти, а Рилецо остана пети.