Отборът на Левски победи Черноморец със 107:89 в среща от 12-ия кръг на редовния сезон в Националната Баскетболна лига, която се игра днес в зала Универсиада.

Възпитаните на Константин Папазов губеха след първата четвъртина с 26:28. Те обаче обърнаха нещата в своя полза и на полувремето вече водеха с 60:52.

Сините спечелиха последните две четвъртини, съответно с 24:21 и 23:16, спечелвайки мача с крайното 107:89.

Аарън Хапрър бе най-добър за победителите със своите 30 точки, Стефан Георгиев добави 25, а Доналд Коул се отличи с 20 точки.

За гостите от Бургас най-добре игра Мартин Дурчев със 17 точки, Атанас Пенев вкара 16, а Брус Браун реализира 14 точки.

Във Варна Евроинс Черно море победи трудно в последните минути Ямбол с 90:82 (17:20, 19:20, 17:19, 37:23) точки.

Гостите водеха от началото на мача до 35-ата минута. За домакините най-резултатен бе Крум Дойчинов с дабъл-дабъл - 24 точки и 11 борби, а за тима на Иван Чолаков с 21 точки завърши Станислав Говедаров.