Баскетболният Левски победи кипърския Аполон Лимасол със 114:111 точки след две продължения. Двата тима отново ще се срещнат в контрола утре в зала „Христо Ботев”. В отсъствието на Васко Евтимов, който има проблем с ръката, американският гард на „сините” Маркъс Хол бе най-резултатен с 30 точки, а центърът Стефан Георгиев - Торо завърши с 25.

За Левски игра Петрослав Зафиров, който миналата година носеше екипа на ЛукОйл Академик. Все още не е ясно дали „сините” имат сериозен интерес към него.

Кипърците започнаха по-добре срещата и поведоха с 36:25 след 10 минути игра, но баскетболистите водени от Тити Папазов се окопитиха и до почивката успяха да дръпнат с 2 точки – 47:45.

Последва равностойно второ полувреме, а в края при резултат 86:85 Станислав Славейков бе фаулиран, но вкара само единия наказателен удар. Допълнителните 5 минути обаче също не бяха достатъчни за Левски и след 10:10 в първото продължение, последва второ, този път спечелено от домакините.

Младокът Павел Иванов отбеляза 18 точки за успеха, а Петрослав Зафиров вкара 15, Асен Великов пък се отчете с 10 при победата на „сините”.