Левски очаквано разгроми Сливен със 123:65 (19:23, 13:35, 16:29, 17:36) като гост в първи плейоф от четвъртфиналите на мъжкото баскетболно първенство на България.

„Сините” могат да се класират за полуфиналите при успех във втората среща на 10 май.

Двубоят беше равностоен само в първата четвърт. Столичани нанесоха своя удар във втората част, когато след серия от 26:6 за шест минути предрешиха крайния победител. До последната сирена „сините” методично увеличаваха аванса си, който в края достигна 58 точки.

Най-полезен за Левски беше Маркъс Хол с 25 точки и 4 асистенции. Резервата Станислав Славейков завърши със 17 точки и 8 борби, а по 16 точки добавиха Стефан Георгиев и друга резерва Павел Иванов.

За домакините от Сливен най-добър с 19 точки и 6 борби беше Джеремая Бозуел. Със 17 точки се отличи Петрослав Зафиров.