Словенският Кърка Ново Место загуби от Хемофарм като гост с 68:73 точки в мач от редовния сезон на Адриатическата лига. Кърка е съперник на българския ЛукОйл Академик в четвъртфиналите на турнира Еврочалъндж. Воденият от треньора Александър Джикич отбор поведе след първата четвъртина с 18:16 точки, а имаше 2 точки аванс и на почивката – 36:34.

Хемофарм стигна до успеха след силна последна част, която спечели с 24:17 точки. Най-полезни за Кърка Ново Место бяха Горан Иконич с 15 точки и Душан Джорджевич с 14 точки, 5 борби и 5 асистенции. Американецът Крис Букър завърши с 10.

Това бе 9-то поражение за Кърка, но словенците вече си осигуриха място във Финалната четворка на Адриатическата лига, а след изиграването на мачовете от 26-я кръг стана ясен и последният участник – Будучност. Оставалите два тима са Партизан и Олимпия Любляна.