Отборът на Аликанте, където играе българският национал Калоян Иванов, допусна загуба в осмия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Българинът изигра силен мач, но Аликанте отстъпи като домакин пред Уникаха със 77:97 точки.
Калоян Иванов игра 32 минути като титуляр и бе най-резултатен с 19 точки и спечели 8 борби.  Аликанте е на пето място в класирането с 5 победи и 3 загуби, а лидер е Барселона със 7 победи и 1 загуба.

Валенсия, съперник на Лукойл Академик (София) в турнира "Еврокъп", победи като гост Мурсия с 86:83 точки. Втора загуба от началото на сезона в гръцкото първенство записа отборът на Кавала. Тимът, където играе Чавдар Костов, загуби гостуването си на Перистери с 67:78 точки в среща петия кръг.

Костов бе титуляр и за 26 минути завърши с 5 точки и 3 борби. Шеста победа от началото на сезона в унгарското първенство постигна Солнок. Тимът, в който играе Христо Николов, се наложи над Печ със 109:80 точки. Българинът бе титуляр за тима и записа 13 точки и 3 борби.

Евелина Гунева остана резерва при загубата на Бургос у дома от Рос Касерес с 63:90 (14:24, 16:16, 7:23, 26:27) в среща от шестия кръг на женското баскетболно първенство на Испания.Българката игра 18 минути и записа 3 точки и 3 борби.
Българската националка Жаклин Златанова и отборът на Сарагоса записаха четвъртата си загуба в испансия шампионат след67:73 у дома от Мариана в среща от шестия кръг. Златанова иигра 29 минути като титуляр и завърши с 4 точки и 8 борби.