Младият български баскетболист Калоян Иванов и неговият отбор Виве Менорка поднесоха най-голямата изненада в 29-я кръг на испанското първенство, след като победиха като гост полуфиналиста в Евролигата Уникаха с 83:81 след продължение.

В редовното време срещата завърши 72:72, като гостите изиграха една много силна последна четвърт и благодарение на нея успяха да се доберат до продължението, в което се наложиха с две точки.

Калоян Иванов се включи в началото на мача, въпреки че не започна като титуляр. Той отбеляза една тройка и взе две борби, но само за девет минути на терена натрупа четири лични нарушения и бе заменен.

Крис Мос бе най-резултатен за победата на Менорка с 20 точки, 14 добави Марино Баждарич.

За домакините, който през седмицата се класираха за първи път в историята си за Финалната четворка на Евролигата, Берни Родригез записа 13 точки.

За разлика от представянето си в евротурнирите Уникаха заема едва девето място в испанското първенство. Менорка е на предпоследната, 17-а позиция.