Отборът на Берое Стара Загора е първият полуфиналист в 62-рото издание на купата на България по баскетбол за мъже, след като в двубой от четвъртфиналите надигра Черно море Тича с 69:58 (19:22, 16:11, 14:11, 20:14) точки.

Двубоят в зала "Колодрума" в Пловдив изненадващо започна по-добре за гостите от Варна, които имаха аванс от 3 точки след първата четвърт.

През вторите 10 минути обаче Берое започна да играе по-добре и поведе в резултата до почивката, която дойде при 35:33 в полза на старозагорци. Водени от завършилия с 19 точки Шейн Гибсън и юношата на варненци Тихомир Желев, вкарал 15, играчите на Любомир Минчев не допуснаха преднината им да бъде застрашена, а малко преди края тя достигна дори 12 точки.

За Черно море с 23 точки завърши капитанът Станислав Цонков, а Ангел Нацкин вкара още 14 точки.

В полуфиналите Берое ще срещне победителя от срещата между домакина на турнира Академик Бултекс и Спартак Плевен.

Резултати от четвъртфиналните срещи в LXII купа на България по баскетбол за мъже:

Берое - Черно море Тича 69:58 (19:22, 16:11, 14:11, 20:14)

От 20:00 часа