Българският национален отбор за младежи (до 20 години) загуби със 76:86 от Израел в последната си контролна среща преди Европейското първенство, Дивизия Б, в Австрия. Шампионатът започва следващата седмица, а момчетата на Георги Младенов вече постигнаха две победи срещу същия съперник в Ботевград, където протече лагерът им. И в двубоя в понеделник те имаха големи изгледи за успех, но разконцентрирани действия в края дадоха победата на гостите, които също са в Дивизия Б.

България започна отлично двубоя, като след серия от безответни точки успя да дръпне в резултата с повече от 10 точки. До края на първата част обаче израелците, водени от бившия треньор на ЦСКА Яков Джино, успяха да намалят изоставането си само до три точки – 25:22. Втората четвърт бе равностойна, като българите имаха крехък аванс, поддържан до полувремето, което дойде при 40:36.

Добре вървеше за младежите ни далечната стрелба, като по две тройки за първите 20 минути нанизаха Христо Захариев, Тихомир Желев и Емил Бинев. Бинев отбеляза 11 от своите общо 13 точки само през това първо полувреме. След почивката от тройката най-после се отпуши и Васил Кьосев с три точни шута от разстояние, които позволиха на тима ни да продължи да води в резултата. Няколко пропуска на българския отбор обаче бяха наказани от израелците, и гостите успяха да изравнят в средата на третата част при 51:51.

В следващите десетина минути момчетата на Яков Джино поведоха с една точка, също след добри изстрели, и благодарение на доста агресия, съумяха да поддържат преднината си. Три-четири минути преди края отново неуспешни български атаки и разсеяна защита позволиха авансът на гостите да набъбне до шест точки, и в крайна сметка да достигне до 10 на финала – 76:86.

С 15 точки за България завърши Христо Захариев, който добави шест откраднати топки към актива си, но бе неубедителен от наказателната линия. Освен Емил Бинев, 13 точки отбеляза и Тихомир Желев, а по 11 вкараха Божидар Аврамов и Васил Кьосев. Александър Янев завърши с 10 борби, но стрелбата му сериозно изневери.

Българите бяха и тотално надиграни в подкошието, където израелците взеха 15 борби повече, всичките в защита. Въпреки това гостите правеха кошмарни грешки и регистрираха цели 22 в актива си. За победителите с 23 точки и 14 борби завърши Асаф Охана. Тал Креф добави 16 точки, а 12 точки, 7 борби и 5 асистенции записа Том Хавкин.