Националът Йордан Минчев се завърна в игра. Крилото, което подсили Рилски спортист, се върна на терена след месеци лекуване на контузия, заради която пропусна и ЕвроБаскет 2022.

С него Рилски записа десета победа и остава непобеден като надви категорично Ямбол в отложен мач от 8 кръг на НБЛ. Самоковци спечелиха у дома със 104:67.

Домакините наложиха волята си още в началните минути, като до почивката вече имаха двуцифрен аванс. Доминацията им бе осезаема и в третата четвърт, спечелена с 29:13.

Людмил Хаджисотиров разпредели игровото време на своите играчи, като всички в групата се разписаха. Много силен мач изигра друг национал – Васил Попов. 20-годишният гард записа личен рекорд в лигата с 20 точки в мача. 16 вкара капитанът Чавдар Костов, Брандън Рандолф се включи с 14, а Димаджо Уигинс – с 10. Йордан Минчев записа 6 точки, 6 борби и 4 асистенции.

За Ямбол Доминик Кристиано записа 14 точки и 8 борби. Трей Симпсън добави 10 точки.

Поражението е шесто за Ямбол, който има и три успеха до момента.

На 17 декември Ямбол ще излезе като гост на Черноморец, а Рилски спортист почива в този 11 кръг. Следващият мач на самоковци е домакинство на Левски на 22 декември.