Грузия поднесе първата изненада на турнира за Наградата на София, побеждавайки Македония с 86:82 точки във втория ден от надпреварата в зала „Универсиада”.

Водени от играещия в НБА Заза Пачулия, грузинците успяха да задържат аванса си, който натрупаха в началото на последната четвъртина и стигнаха до успеха.

Баскетболистът на Атланта Хоук реализира цели 39 точки и овладя 9 борби за триумфа на своите.

Македонците започнаха по-добре мача и поведоха с 24:16 след първата част, но на почивката вече губеха с 36:46. Второто полувреме също се разви с променлив успях, а последните 10 минути започнаха при резултата 59:59.

Звездата на македонците Върбица Стефанов бе най-резултатен с 20 точки, а играещият в ЛукОйл Академик Ристе Стефанов завърши с 6 точки.

В последния ден от турнира утре Македония излиза срещу България от 18 часа.