Ямбол спечели домакинството си на Спартак (Плевен) с 83:82 (13:27, 27:18, 24:22, 19:15) в последна среща от осмия кръг на Националната баскетболна лига за мъжеи записа втори успех за сезона.

Възпитаниците на Тони Дечев стопиха пасив от 16 точки и стигнаха до успеха с кош и наказателен удар на Джеремая Пейдж девет секунди преди сирената.

Ямбол е на девето място с 2 успеха и 6 поражения, докато плевенчани са осми с 3-5.

Гостите спечелиха убедително първата четвърт с 27:13, но домакините подобриха играта си през втората и на почивката изоставаха с 40:45.

В третата част играчите от Ямбол направиха обрат 63:60, след което плевенчани вкараха 7 поредни точки и отново взеха инициативата.

Последните 10 минути бяха най-драматични. 56 секунди преди сирената след тройка на Николай Маринов Спартак поведе с 80:79. Домакините сбъркаха в следващата си атака, след което Божидар Аврамов беше фаулиран и 15.8 секунди преди края увеличи преднината на своя тим на 82:79. Последва един наказателен удар на Александър Матушев и кош на Джеремая Пейдж за 82:82 девет секунди преди края. Американецът беше и фаулиран от Коча Йовович, отбеляза от линията за фаул и донесе победата на отбора си.

Джеремая Пейдж изигра силен мач за Ямбол и записа 21 точки, 8 борби и 5 асистенции. Дарин Иванов добави 20 точки, от които 6 тройки, а Тадж Ридли вкара 16 точки и спечели 8 борби.

Симеон Илиев беше най-резултатен за Спартак с 21 точки, а Димитър Маринчешки направи "дабъл-дабъл" от 20 точки и 10 борби. Божидар Аврамов отбеляза 13 точки, а Николай Стоянов - 10.