Ямбол записа нов силен мач в зала „Диана“ като победи още един от лидерите в класирането – Левски с 86:69.

Мачът в зала „Диана“ започна като дерби, но продължи като такова само през първите 10 минути, в които Ямбол взе преднина пред съперника си само с 2 точки. Във втората част домакините тотално надиграха баскетболистите на Димитър Ангелов и на почивката се оттеглиха с комфортен аванс от 15 точки. След паузата отново последва равностойна игра, но въпреки всичко Ямбол добави още 5 точки пред столичния гранд. Левски успя да спечели заключителната четвърт, но това не промени с нищо крайния изход на срещата.

Това бе седма победа за „Непреклонните“ в шампионата, като те имат и 12 загуби.

Иван Лилов наниза 17 за успеха, 15 добави Декуан Морис, 14 - Доминик Кристиано.

За Левски 15 точки, 10 борби и 5 асистенции записа Златин Георгиев, по 12 вкараха Лъчезар Димитров и Марио Боянов, и 11 добави Николай Михайлов.