В среща от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига тимът на Спартак Плевен загуби като домакин на Ямбол с 88:95 (19:17, 24:14, 19:28, 19:22, 7:14) след продължение. Поражението бе седмо за плевенчани от 13 двубоя, а Ямбол взе четвъртата си победа също от 13 мача. Спартак е седми във временното класиране, а отборът на Ямбол е осми.

Баскетболистите на Спартак водеха през по-голямата част от мача като на почивката резултатът бе 43:31 в тяхна полза. Гостите направиха по-добра трета четвърт, стигнаха до изравняване и изоставаха само с 3 точки преди четвъртата част - 59:62. В нея домакините водеха с 81:74 при оставащи 55 секунди, но състезателите на Ямбол изравниха за 81:81 само 12 секунди преди края. В ответната атака за Спартак Мартин Маринов вкара кош, но извън времето и той не бе зачетен, а мачът отиде в продължение.

Серия от 12:0 за гостите в продължението донесе успеха за състава воден от старши треньора Тони Дечев.

Джеремая Пейдж бе най-резултатен за Ямбол с 27 точки, а по 22 вкараха Александър Матушев и Кръстан Кръстанов.

За Спартак Плевен с 26 точки и 11 борби се отличи Димитър Маринчешки.