Ямбол се наложи с убедителното 71:54 над Спартак Плевен в отложен мач от 17-я кръг на Националната баскетболна лига. Така момчетата на Иван Чолаков се отърсиха от двете поредни поражения, и се готвят по-сигурно за последния си двубой преди Купата на България. Ямбол е домакин на Финалната осмица, и на четвъртфинал играе с Левски, като надпреварата стартира на 11 март.

Двубоят в зала „Диана” бе равностоен само през първата четвърт, като на моменти гостите от Плевен повеждаха с до пет точки, но в последните две минути сдадоха инициативата. В 13-та минута Ямбол вече направи аванса си двуцифрен, след кош на направилия страхотен мач Юлиан Радионов. Първото полувреме завърши при 36:24, след което последва отново равностойна трета четвърт. Заключителната част приключи при идентичен резултат с първата – 14:11, а с това се оформи и крайния резултат.

Юли Радионов бе най-резултатен за успеха на Ямбол с 21 точки, шест откраднати топки, четири борби и три асистенции. Часове след като се прибраха от София, където бяха на лагер с националния отбор, Станислав Говедаров и Павел Маринов също играха за Ямбол, като първият завърши с 18 точки, шест борби и пет асистенции, докато Маринов добави осем точки и шест борби.

За Спартак Плевен най-много отбеляза Джо Кенърли – 17, а 13 – Илия Станков. Плевенчани обаче реализираха само два от 19-те си опита от тройката, и овладяха почти двойно по-малко борби от съперника си – едва 24, срещу 42.

В последния кръг преди Купата, на 6 март играят Ямбол – Черно море и Рилски спортист – Балкан. На 7 март е мачът Спартак Плевен – Лукойл Академик, а на 8 март – Черноморец – Левски.