Отборът на Ямбол надигра Академик Пловдив с 87:83 (27:11, 23:22, 15:20, 22:30) като домакин и записа първа победа в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) след три кръга. Така баскетболистите на Ямбол вече имат актив победа и две поражения, докато за пловдивчани загубата бе трета поредна от началото на сезона.

Домакините бяха водещи в резултата през целия мач. След силно начало на двубоя, състезателите на Александър Алексиев дръпнаха с 27:11 след първите 10 минути игра. Последва по-равностойна втора част, но тимът на Ямбол задържа аванса си до 50:22 на почивката.

Баскетболистите на Академик направиха по-добра трета четвърт, в която намалиха малко пасива си и преди последните 10 минути резултатът бе 65:53 в полза на Ямбол. До края пловдивчани се доближиха на точка до противника, но не успяха да стигнат до пълен обрат и победата бе за домакините.

Георги Герганов и Декуан Морис реализираха по 26 точки за успеха на Ямбол, а Павел Маринов се включи с 16 точки и 9 борби. Трей Сампсън завърши с 13 точки и 11 борби за домакините.

За Академик Пловдив най-резултатен бе Васил Бачев в 26 точки, 3 борби и 5 асистенции, а Тони Гуджино се отчете с 20 точки и 9 борби.