Ямбол взе втора победа в турнира „Петър Майсторов”. След много силна игра домакините се наложиха над Черно море с 104:97. Двубоят започна равностойно, като и двата отбора отбелязваха лесни кошове. След петата минута обаче Ямбол засилиха защитата и след няколко бързи атаки поведоха в резултата. Много силни изяви имаха Димитър Хорозов и Димитър Ангелов.

Ямболии успяха да затворят частта при 26:21. След това играта продължи кош за кош и разликата се поддържаше 5-6 точки. През тази четвърт контузия получи Димитър Хорозов и излезе от игра. На негово място влезе Мартин Дурчев. Полувремето завърши при 55:48. През третият период Черно море започна много силно като за 3-4 минути игра успя да стопи разликата на 2 точки. Ямбол се затрудняваха да организират атаките си и губиха борбата под коша.

След средата на тази част обаче дойдоха минутите на Димитър Ангелов и Мартин Дурчев. След невероятна тяхна игра и изключителен мерник от зоната за три точки те пречупиха противника си. След шест поредни тройки (3 на Ангелов, 2 на Дурчев и 1 на Коешинов) преднината достигна 19 т. В последната четвърт варненци „натиснаха педалите”, но единствено успяха да намалят разликата. За 5 нарушения напуснаха Дечо Коешинов, Николай Колев и Драгослав Маркович.

Спас Натов направи последен опит да спечели мача като приложи зонова преса, но времето не стигна за обрат. Изключително силен мач за Димитър Ангелов с 39 т. (5 тройки), 8 борби и 6 асистенции. Силно се представи и Станислав Говедаров като при стрелбата за 2 точки има 100 % успеваемост. Добра заявка за класа даде и Мартин Дурчев с 15 точки. От Черно море най-силно играха Симеон Ценов с 34 т. и 10 борби и Богдан Боев – 21 т.