Евроинс Черно море поведе с 1-0 победи в четвъртфиналния плейоф срещу Ямбол. Домакините много трудно спечелиха с 82:73 в първата среща. Успехът дойде едва в последната четвърт, като през по-голямата част от двубоя гостите се представиха много по-добре. Противно на очакванията, гостуващият отбор доминираше през първите две части.

През първата четвърт след две изравнявания в резултата Ямбол успя да поведе набързо с 8 точки при 4:12. Гостите играха с повече настроение и желание, докато играчите на домакините допускаха много грешки и в атака, и в защита. Под коша играта на Евроинс Черно море също не вървеше. В края на първата четвърт гостите имаха аванс от 11 точки - 26:15.

През втората част отново играчите на Ямбол играха по-добре. Още в началото те увеличиха аванса си на 15 точки при 30:15. Домакините обаче успяха да реализират 8 безответни точки и намалиха пасива си на 7 точки - 23:30. Гостите да поддържат преднината си и преди последните две четвърти водеха с 34:43.

Играчите на домакините започнаха страхотно третата част и за по-малко от пет минути успяха да изравнят резултата при 45:45. Минута преди края на третата четвърт Евроинс Черно море успя да поведе в резултата за първи път в мача при 55:52. В края на частта домакините имаха лека преднина от 2 точки - 56:54.

През последната част отново играчите на Ямбол започнаха по-добре и бързо реализираха 7 безответни точки, с което поведоха с 56:61. 6:20 минути преди края варненци успяха да изравнят резултата 63:63.

Оттук до края на мача играчите на Евроинс Черно море показаха характер и воля за победа и заслужено спечелиха срещата.

За Евроинс Черно море Кори Макинтош вкара 18 точки, а Душан Куцупулос - 17. За Ямбол се отличи младокът Павел Маринов с 20 точки, а Байрън Сандърс добави 16.

Вторият мач между двата отбора е в неделя в Ямбол. Евентуална трета среща ще се играе на 13 май отново във Варна.